DIVADELNÁ CHALUPKA 2017

20. - 22. septembra

13. úspešný ročník je za nami aj vďaka záštite Prezidenta Slovenskej republiky, jeho finančnému príspevku, ako aj príspevkom Ministerstva kultúry SR, Fondu na podporu umenia, Mesta Brezno, pána Miroslava Kocúra a ostatných sponzorov. Ďakujeme všetkým divákom, bez ktorých by Divadelná Chalupka nebola „chlúpkou“. Tešíme sa na Vás na inšpiratívnom fesivale DIVADELNÁ CHALUPKA 2018.

OHLASY

Anton Šulík
riaditeľ Mestského divadla Žilina

Milí priatelia.

Je dobré, že divadlo žije, že je živé, že ľudia chodia do divadla a hlavne, že existujú ľudia, ktorí majú potrebu divadlo robiť, ponúkať témy, postoje, príbehy, ktoré nás definujú v čase a mieste. Je dôležité, že existuje potreba ľudí spájať práve cez divadlo. Je to skvelá intímna zážitková vec, obzvlášť v tejto dobe. A asi najvzácnejšie na tom je, ak to robia ľudia, ktorí to robia ako pridanú hodnotu k svojmu bežnému životu. A to sú ľudia ochotní. Ochotníci. Po fráncuzsky – amatéri – miľujúci. Po rusky – ľubitelia – ľúbiaci. Čiže už v názve sú definovaní so svojim hlbokým zmyslom tohto krásneho poslania. A ak existuje na Slovensku miesto pre Slovenské národné ochotnícke divadlo, tak je to určite v Brezne. V mieste s hlbokou tradíciou, históriou a kultúrou, so silným zväzkom práve k divadlu. Vďaka že ste, že Vás máme… Držte sa a tešíme sa na Vás opäť u nás v Žiline v divadle.

S úctou Anton Šulík

Iga Jambor-Skupniewicz
Teatr Agrafka (PL)

Drogi Maros,

Jeszcze raz ogromnie dziękuję za zaproszenie. To był dla nas bardzo dobrze spędzony czas. Wielka uczta teatralna, gorące przyjęcie naszej grupy, świetna organizacja. To dla mnie zaszczyt być w programie tego festiwalu, obok takich przedstawień, jak „Anna Frankowa“. Do dziś przeżywam to przedstawienie.
Wykonaliście kawał dobrej roboty. Jak to Krystian mówi- chwila nieuwagi i znów sukces 🙂 Życzę Wam kolejnych równie dobrych edycji.  Cieszę się również, że młodzież się polubiła i zintegrowała. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby zdobyć pieniądze, żeby ich ugościć w Polsce. Mam nadzieję, że to początek naszej współpracy 🙂

Ściskam gorąco całą ekipę festiwalową 🙂Drahý Maroš,

Ešte raz Ti ďakujem za pozvanie. Bol to pre nás veľmi dobre strávený čas. Veľké divadelné slávnosti, srdečné privítanie našej skupiny, skvelá organizácia. Bolo pre mňa cťou byť súčasťou v programe tohto festivalu, vedľa takých predstavení ako Anna Franková. Doteraz toto predstavenie prežívam.
Urobili ste dobrú prácu. Ako povedal Krystian – moment nepozornosti a opäť úspech 🙂 Želám vám ďalšie úspešné ročníky festivalu. Som tiež rada, že sa naši a vaši mladí ľudia zoznámili a spriatelili. Urobím všetko, čo je v mojej moci, aby som Vás mohla privítať u nás v Poľsku. Dúfam, že toto je začiatok našej spolupráce 🙂

Srdečne objímam všetkých organizátorov 🙂

Štefan Foltán
Divadlo Modré traky, Vráble

V prvom rade musím poďakovať za možnosť účinkovať na tohtoročnej „chalúpke“. Aj napriek tomu, že sme detský divadelný súbor, cítili sme sa u Vás ako „dospelí“ profesionáli. Technické zázemie /vďaka Dušanovi Jablonskému a Janovi Beraxovi/, ústretovosť organizátorov, prostredie synagógy, v ktorej sme odohrali naše predstavenie, to všetko moje „detiská“ motivovalo ešte viac robiť to, čo robia. Aj keď sme boli na tohtoročnom ročníku len krátko, zážitok bol o to intenzívnejší. Festival Divadelná Chalupka nám dal šancu posunúť naše myšlienky ďalej, k novému divákovi, a v tom je podľa mňa jeho najväčší prínos, podporovať amatérske súbory a zasievať semienka ich práce na rôznych javiskách.

Petr Mészaroš
DK pri ZŠ Š. Senčíka, Starý Tekov

Ďakujeme za pozvanie, za účasť a… Všetko dopadlo ako po minulé roky. Na výbornú. Žiadne pochybenia sme nezaznamenali.

Ešte raz ďakujeme… a snáď nabudúce zase.

Ján Kuráň
Divadlo Apostrop, Liptovský Mikuláš

Dakujeme za všetko!

A za seba a APOSTROP chcem veľmi poďakovať za vrelé priateľské privítanie a skvelú organizáciu. Všetko na čo sme si spomenuli nám bolo splnené do bodky. Ďakujeme za inteligentné a vychované publikum, za potlesk a uznanie… Jediné čo nás mrzí je, že sme nemohli ostať na celý festival – možno nabudúce … Všetko je o ľuďoch a tí z Divadelnej Chalupky su tí z mála, čo majú srdce na dlani – ozajstní divadelníci … ďakujeme.

GALÉRIA